Archiwum

Ogólnopolskie kursy zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Carla Orffa Od 2003 roku do dziś


Miejsce i data kursu Zagraniczny gość Polscy wykładowcy Występy dzieci, lekcje pokazowe Organizatorzy
Bydgoszcz 22 – 23 marca 2003 Ania Sokołowska-Szumowska
Joanna Tomkowska
Jacek Tarczyński
Małgorzata Gryka – Orska
Małgorzata Gryka-Orska
Warszawa 27 – 28 marca 2004 Ania Zawadzka — tańce irlandzkie
Urszula Smoczyńska
Kasia Jakóbczak-Drążek
Ania Sokołowska-Szumowska
Joanna Tomkowska
Iza Wałaszewska (Podróż po Europie, Dyngusiarze przyszli) Marzena Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Warszawa 27 – 28 listopada 2004 Irena Tsermegas — tańce greckie Urszula Smoczyńska
Iza Wałaszewska
Marzena Chmielarz
Ania Sokołowska-Szumowska
Katarzyna Jakóbczak-Drążek
Małgosia Gryka-Orska
Iza Wałaszewska (Jasełka) Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Mińsk Mazowiecki 2 – 3 kwietnia 2005 Sylwia Majewska — tańce dawne
Joanna Tomkowska
Ania Sokołowska-Szumowska
Iza Wałaszewska
Kasia Jakóbczak-Drążek
Agnieszka Marcinkowska
Teresa Wojciechowska (O Panu Tralalińskim, Wiosna się budzi)
Jacek Tarczyńkski
Ewa Parszewska
Agnieszka Marcinkowska
Teresa Wojciechowska
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Warszawa 19 – 20 listopada 2005 Lenka Pospiśilova Czechy Urszula Smoczyńska
Roma Terenc-Pawliczak – muzyka w pedagogice specjalnej
Monika Leszczyńska — tańce izraelskie
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Mińsk Mazowiecki 25 – 26 marca 2006 Wioletta Pogorzelska — tańce afrykańskie
Iza Kowalewska — śpiewy afrykańskie
Ryszard Bazarnik — bębny
Ania Sokołowska-Szumowska
Asia Tomkowska
Jarosław Woźniak — muzyczny teatr
Agnieszka Marcinkowska
Teresa Wojciechowska (Między niebem a Ziemią)
Iza Wałaszewska
Ewa Parszewska
Agnieszka Marcinkowska
Teresa Wojciechowska
Marzena Chmielarz
Ania Sokołowska-Szumowska
Warszawa 16 – 17 września 2006 Soili Perkiö Finlandia Zofia Marcinek- polskie tańce ludowe Iza Wałszewska (O wilku i siedmiu koźlątkach) Marzena Chmielarz
Iza Wałaszewska
Anna Sokołowska-Szumowska
Mińsk Mazowiecki 14 – 15 kwietnia 2007 Jacek Tarczyński
Iwona Tałałaj
Ania Sokołowska-Szumowska
Kamila Jankowska — taniec współcz.
Asia Tomkowska
Robert Haszko
Agnieszka Marcinkowska
Teresa Wojciechowska (Łąkowa muzyka)
Jacek Tarczyński
Ewa Parszewska
Agnieszka Marcinkowska
Teresa Wojciechowska
Marzena Chmielarz
Iza Wałaszewska
Anna Sokołowska-Szumowska
Warszawa listopad 2007 Leonardo Riveiro Holgado (Hiszpania/Austria) Joanna Tomkowska
Iwona Tałałaj
Ania Wisłocka
Monika Wyrwa
Iza Wałaszewska
(W aniołkowie)
Marzena Chmielarz
Iza Wałaszewska
Anna Sokołowska-Szumowska
Urszula Smoczyńska
Kasia Jakóbczak-Drążek
Leśne Wrota k/Olsztyna 19 – 20 kwietnia 2008 Ryszard Bazarnik – bębny
Iza Kowalewska — śpiew
Teresa Nowak
Malina Sarnowska
Ania Sokołowska-Szumowska
Asia Tomkowska
(Bajkowy deszcz)
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Joanna Tomkowska
Alina Markowska
Warszawa 15 – 16 listopada 2008 Verena Maschat Austria/Hiszpania Iwona Ciok — tańce
Anna Sokołowska-Szumowska
Anna Jarosińska
Piotr Baron — emisja i śpiew
Iwona Tałałaj (Wesoła Orkiestra)
Iza Wałaszewska
Ania Witkowska (Podwodne królestwo)
Marzena Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Bielsko-Biała 4 – 5 kwietnia 2009 Elżbieta Rakowska
Ania Sokołowska-Szumowska
Asia Tomkowska
Lucyna Apryjas — tańce nowoczesne
Romana Polok — tańce góralskie
Jola Krzanowska (Kopciuszek, Cyrk) Jola Krzanowska
Renia Drabek
Bożena Karczewska
Dorota Bogacka
Adrianna Swoboda
Marzena Wawrzuta
Warszawa 21 – 22 listopada 2009 Werner Beidinger Niemcy Małgosia Gryka-Orska
Malina Sarnowska
Iwonka Tałałaj
Magda Navarrete — emisja głosu
Iza Wałaszewska (Koty) Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Wejherowo 24 – 25 kwietnia 2010 Doug Goodkin USA Tomasz Strojnowski — emisja i śpiew
Iwona Tałałaj
Ania Sokołowska-Szumowska
Joanna Tomkowska
Marek Czarnowski-tańce kaszubskie
Basia Mudlaff (Czerwony Kapturek) Basia Mudlaff
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Anna Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Warszawa 6 – 7 listopada 2010 Verena Maschat Niemcy/Hiszpania Urszula Smoczyńska
Malina Sarnowska
Iwona Tałałaj
Ania Sokołowska-Szumowska
Piotr Skawski — tańce ludowe
Iza Wałaszewska (Muzyka Pana Fryderyka) Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Tyniec 5 – 6 marca 2011 Lenka Pospiśilova Czechy Teresa Nowak
Adam Korzeniowski — emisja głosu
Monika Wyrwa
Piotr Bielecki
Monika Wyrwa (Wanda, co nie chciała Niemca) Monika Wyrwa
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Warszawa 5 – 6 listopada 2011 Irena Lipczyńska
Malina Sarnowska
Ania Sokołowska-Szumowska
Jacek Tarczyński
Joanna Tomkowska
Agata Teodorczyk — terapia ruchem
Iza Wałaszewska (Dary Nowego Roku) Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Brzeg 10 – 11 marca 2012 Christa Coogan USA/Niemcy Malina Sarnowska
Asia Tomkowska
Agata Hartz — biały śpiew
Marta Radwańska — emisja głosu
Iza i Robert Wałaszewscy
Marzenka Chmielarz
Mariusz Borowiec — pracownia instrumentów
Beata Kopij
Lucyna Adwent
Monika Bogdan
Ewa Bobowska (Leśna szkoła)
Małgosia Naumowicz
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Warszawa 17 – 18 listopada 2012 Ewa Karasińska-Gajo — tańce
Jacek Tarczyński
Michał Malinowski — tworzenie słowem
Magda Białek (Biało-czarna Przygoda) Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Płock 20 – 21 kwietnia 2013 Kasia Jakóbczak-Drążek Ewa Karasińska-Gajo — tańce w kręgu Teresa Nowak Malina Sarnowska Asia Tomkowska Iza Wałaszewska Ania i Radek Witkowscy (Smocze opowieści) Ania i Radek Witkowscy
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Warszawa 30 listopada – 1 grudnia 2013 Nastaran Kimiavi Iran Malina Sarnowska
Asia Tomkowska
Anna Sokołowska-Szumowska
Kasia Jakóbczak-Drążek
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Monika Leszczyńska — tańce izraelskie
Urszula Smoczyńska
Kasia Jakóbczak-Drążek
Malina Sarnowska (lekcja pokazowa)
Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Warszawa 22 – 23 listopada 2014 Shirley Salmon – Austria
Soili Perkiö Finlandia
Ewa Karasińska-Gajo
Jacek Tarczyński
Magda Białek (Po Polsce wędrowanie z Pyzą na ekranie) Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Poznań 25 – 26 kwietnia 2015 Angelika Wolf – Austria Teresa Nowak
Katrzyna Forecka-Waśko
Joanna Tomkowska
Anna Sokołowska-Szumowska
Jan Galasiński – tańce wielkopolskie
Teatr ATOFRI
Zespół bębniarski – Lupetti Katarzyna Forecka-Waśko
Prof. Lidia Suchanek
Teresa Nowak
Marzena Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Warszawa 7 – 8 listopada 2015 Andrea Ostertag – Austria Malina Sarnowska
Monika Kionka
Adam Świtała – LIFE MUSIC
Katarzyna Dańska – rytmy rozwojowe
Lekcja pokazowa z uczniami 6 klasy szkoły podstawowej Marzenka Chmielarz
Iza Wałaszewska
Ania Sokołowska-Szumowska
Malina Sarnowska
Warszawa 9 kwietnia 2016 Janusz Prusinowski
Piotr Piszczatowski
Joanna Tomkowska
Teresa Nowak
Zajęcia z dziećmi

Teresa Nowak

Iza Wałaszewska

Marzena Chmielarz-Borowiec

Malina Sarnowska

Warszawa 5 – 6 listopada 2016 Olympia Agalianou
Monika Kionka
Katarzyna Jakóbczak-Drązek
Agnieszka Sołtysik
Iza Wałaszewska
Iza Wałaszewska

Marzena Chmielarz-Borowiec

Malina Sarnowska